Warszawa, Ursynów, Aleja K.E.N. 48                                               tel. 22 4 36 36 36

ORTODONCJA

 

 Dla większości ludzi najbardziej oczywistym osiągnięciem zakończonego sukcesem leczenia ortodontycznego jest piękny uśmiech.

Ale leczenie ortodontyczne to znacznie więcej niż poprawa estetyki.

Najważniejsze jest stworzenie prawidłowych relacji pomiędzy zębami, łukami zębowymi, szczękami, tkankami miękkimi, a wyglądem twarzy.

W przypadku idealnego ustawienia zgryzu znacznie łatwiej jest szczotkować i nitkować zęby, co zmniejsza podatność na choroby zębów i dziąseł.

Dobrze ustawiony zgryz redukuje napięcia i siły działające na zęby, dziąsła, kości, mięśnie i staw skroniowo-żuchwowy, skutkuje również zmniejszonym ścieraniem szkliwa.

Niekiedy nieprawidłowe ustawienie zębów, w postaci stłoczeń lub braków zębowych może zmniejszyć skuteczność żucia, co w efekcie może prowadzić do powstania chorób układu pokarmowego. Nieprawidłowości w ustawieniu zębów mogą również zaburzać prawidłową wymowę.

Leczenie ortodontyczne ma pozytywny wpływ na zdrowie jamy ustnej pacjenta, a bardzo często również na  zdrowie psychiczne i pewność siebie oraz dobre samopoczucie.

 

Na czym polega leczenie ortodontyczne
﷯

Aparaty ortodontyczne mogą być zrobione z różnych materiałów takich jak metal, ceramika lub plastik. Mogą być zdejmowane lub przyklejone na stałe do zębów. Stosując stałą, delikatną siłę o ściśle określonym kierunku, aparat ortodontyczny powoli przesuwa zęby do prawidłowej pozycji.

Pacjent może wybrać rodzaj materiału z którego wykonane są zamki

(do wyboru: metalowe, porcelanowe w kolorze zęba lub kryształowe - całkowicie przeźroczyste) oraz kolor gumowych ligatur mocujących łuk (w systemach ligaturowych).

Łuki są mniej widoczne, a zastosowane metody przesuwają zęby szybciej powodując mniejszy dyskomfort dla pacjenta.

 

Czas leczenia
﷯

Leczenie trwa zazwyczaj od sześciu miesięcy do dwóch lat, w zależności od wieku pacjenta i rodzaju wady. Ponieważ wzrost pacjenta odbywa się skokowo i każdy reaguje indywidualnie  na zastosowane leczenie ortodontyczne, rzeczywisty czas leczenia może się różnić od przewidywanego.

 

Leczenie ortodontyczne ma na celu poprawę warunków zgryzowych, likwidację przeciążeń,

poprawę wyglądu uśmiechu i rysów twarzy.

Prawidłowe ustawienie zębów ułatwia ich oczyszczanie, przez co zmniejsza skłonność do powstawania próchnicy i paradontozy.

 

Leczenie ortodontyczne można przeprowadzić różnymi rodzajami aparatów

 

Aparaty niewidoczne - Clear Aligner
﷯

Jest to system przezroczystych nakładek na zęby, zaprojektowanych i wykonanych indywidualnie dla każdego pacjenta, całkowicie niewidocznych podczas użytkowania.

Aparat można zdjąć podczas posiłków i w trakcie zabiegów higieny oraz spotkań biznesowych, czy towarzyskich. Należy go użytkować co najmniej 20 godzin na dobę. Jest to metoda niebolesna, trwała, skuteczna i nieinwazyjna, a przy tym pozwalająca na skrócenie czasu leczenia w porównaniu z tradycyjnym aparatem.

Nakładkami Clear Aligner można leczyć takie wady jak:

silne stłoczenia zębów

diastemy

zgryzy otwarte

zgryzy głębokie

zgryzy krzyżowe i inne.

Podczas konsultacji ortodontycznej lekarz kwalifikuje Pacjenta do leczenia w systemie Clear Aligner. Po wykonaniu diagnostyki i akceptacji przez Pacjenta planu leczenia wykonujemy komplet nakładek o trzech grubościach na każdy łuk zębowy. Po 3 tygodniach używania nakładek, ściśle według wskazań lekarza Pacjent pojawia się w gabinecie w celu wykonania kolejnych wycisków oraz nowego kompletu nakładek. Procedurę powtarza się aż do uzyskania zamierzonego efektu. Po zakończeniu leczenia, podczas fazy stabilizującej efekty leczenia Pacjent zobowiązany jest do noszenia aparatu retencyjnego.

 

Aparaty stałe
﷯

Jest to system zameczków przyklejonych do zębów przez cały czas leczenia.

Aparaty stałe zapewniają bardzo precyzyjne efekty leczenia.

 

System DAMON

najnowocześniejszy system aparatów stałych, gwarantujących nadzwyczajne rezultaty

 

Damon Clear

Zamki w pełni ceramiczne, bez metalowych części. Mają gładkie krawędzie, dzięki temu nie podrażniają tkanek miękkich jamy ustnej. Polecane szczególnie pacjentom dorosłym, którym zależy na wysokiej estetyce.

Damon Q

Zamki metalowe, o ultragładkich kształtach i zaokrąglonych krawędziach pozwalają na duży komfort noszenia.

Przewagi aparatu Damon nad innymi systemami aparatów stałych:

• nadzwyczajne dla uśmiechu i twarzy rezultaty estetyczne

• czas leczenia krótszy nawet o 7 miesięcy przy liczbie wizyt mniejszej nawet o 48%

• większy komfort noszenia aparatu (minimalne siły, ultragładkie kształty, zredukowany ból i dyskomfort)

• ograniczenie ekstrakcji zębów

łatwość utrzymania higieny w trakcie leczenia

mniej widoczne zamki dzięki mniejszym rozmiarom i brakowi ligatur

Zamki Damon to zamki bezligaturowe, które nie muszą być „dowiązywane" do łuku aparatu. Brak tradycyjnych wiązań takich jak ligatury elastyczne czy metalowe pozwalają na lepsze oczyszczanie powierzchni zębów wokół zamków.

Aparaty te są bardzo łagodne dla zębów oraz tkanek otaczających zęby, takich jak kości szczęk, korzenie zębów, dziąsła. Łuki wysokiej technologii z pamięcią kształtu szybko przesuwają zęby oraz wymagają o wiele mniej aktywacji i regulowania.

Unikalna budowa zamków Damon pozwala do minimum ograniczyć tarcie powstające przy przesuwaniu zębów wzdłuż łuku aparatu stałego. Dodatkowo stosowany jest specjalny rodzaj łuków ortodontycznych generujących słabe siły. Można więc przy zastosowaniu tej metody leczenia działać przy pomocy minimalnych sił, ograniczając w ten sposób dyskomfort i dolegliwości bólowe powstające w trakcie szeregowania zębów.

Aparat Damon jest szczególnie wskazany w pewnych rodzajach wad zgryzu np. w przypadku dużych stłoczeń, gdzie zastosowanie klasycznych zamków mogłoby się wiązać z koniecznością usuwania zębów. Jest również polecany pacjentom, którym szczególnie zależy na krótszym czasie leczenia lub rzadszych wizytach, np. mieszkającym za granicą.

W początkowym okresie po założeniu aparatu Damon wizyty kontrolne odbywają się dużo rzadziej niż przy aparacie tradycyjnym, nawet co 8-10 tygodni.

 

Rodzaje zamków ortodontycznych:
﷯

Metalowe – stosujemy bardzo małe zameczki, do których pacjenci bardzo szybko się przyzwyczajają.

Porcelanowe – zameczki ceramiczne w kolorze zębów.

Szafirowe – jedyne całkowicie przezroczyste zamki z czystego monokrystalicznego szafiru.

Zamek szafirowy - przejrzystyZamki Radiance Plus zapewniają wspaniały wygląd, udowodnione zostało, że są dużo bardziej przejrzyste niż inne ceramiczne zamki mono- i polikrystaliczne.

Każdy zamek Radiance Plus stworzony jest z pojedynczego kryształu czystego szafiru - jednego z najtwardszych materiałów występujących w naturze, drugiego zaraz po diamencie.

Kryształ jest szlifowany i polerowany w wysokiej temperaturze, aż zmienia się w mocny i piękny zamek, prawie niewidoczny na zębach, bez względu na ich naturalny odcień. W ostatnich numerach magazynów American Journal of Orthodontics i Dentofacial Orthopedics, zamek Radiance Plus został oceniony jako najbardziej przezroczysty ze wszystkich testowanych zamków monokrystalicznych.

 

Wytrzymały zamek monokrystaliczny stanowi również barierę dla przebarwień gwarantując, że Radiance Plus w czasie całego procesu leczenia będzie wyglądać wyjątkowo.

 

Lingwalne - jest to system całkowicie niewidoczny przy uśmiechu.

aparat lingwalny IncognitoW przeciwieństwie do konwencjonalnych zamków ortodontycznych

umieszczonych na przednich powierzchniach zębów, zamki

Incognito umieszcza się na wewnętrznych, niewidocznych powierzchniach zębów (od strony języka), dzięki czemu aparat jest niewidoczny dla otoczenia.

Właśnie dlatego zamki Incognito są doskonałe dla każdego. Bez

względu na to dlaczego chcecie mieć ładniejszy uśmiech, aparat

Incognito jest doskonałą, dyskretną alternatywą dla typowego, mocno widocznego aparatu ortodontycznego. Zamki są projektowane indywidualnie i są bardzo płaskie dzięki czemu pacjent ma zapewnione maksimum komfortu podczas użytkowania. Ze względu na fakt, iż zamki Incognito przyklejone są do wewnętrznych powierzchni zębów nie ma niebezpieczeństwa powstania odwapnień na przednich powierzchniach uzębienia.

 

Aparaty ruchome
﷯

Są to aparaty zdejmowane, przeznaczone głównie do leczenia dzieci.  Dostępne we wszystkich kolorach  tęczy.

Mikroimplanty ortodontyczne
﷯

Najnowocześniejszą technologią wykorzystywaną w ortodoncji  jest zastosowanie mikroimplantów, pozwalających przeprowadzić leczenie w przypadkach, które do tej pory uznawane były za niemożliwe do wyleczenia.

Przy pomocy mikroimplantów ortodontycznych można niekiedy dokonać korekty niewielkich wad bez konieczności zakładania aparatu na wszystkie zęby.

Proces leczenia ortodontycznego zaczyna się diagnostyką radiologiczną.

W trosce o oszczędność czasu Pacjenta, w naszej Klinice dysponujemy wszystkimi rodzajami sprzętu do diagnostyki ortodontycznej oraz pracownią wykonującą modele diagnostyczne.

Kontakt

Rejestracja

Godziny przyjęć

RODO

Klinika Stomatologiczna Dentic Art

Aleja K.E.N. 48

Ursynów, 02-797 Warszawa

tel. 22 436 36 36

stomatologia@denticart.pl

Prosimy o kontakt telefoniczny:

tel. 22 436 36 36

stomatologia@denticart.pl

Zapraszamy do odwiedzenia Kliniki:

poniedziałek - piątek 9-20

 

 

Administratorem Państwa danych osobowych jest Dentic Art Implantologia Wójcik Sp. k. z siedzibą w Warszawie, Aleja K.E.N. 48, 02-797 Warszawa, NIP 9512531047, KRS: 0000937669 REGON: 520652467 zwany dalej: „Administratorem”.

Możecie Państwo skontaktować się z Administratorem dzwoniąc pod numer telefonu 22 436 36 36 lub pisząc na adres mailowy: ado@denticart.pl