Warszawa, Ursynów, Aleja K.E.N. 48                                               tel. 22 4 36 36 36

Stomatologia DZIECIĘCA

 

 

 W naszej klinice nie leczymy dzieci „na siłę”. Staramy się zachęcić małego pacjenta do współpracy. Stosujemy system motywacyjny w postaci wynagradzania za wytrwałość i dzielne zachowanie. W gabinecie znajdują się nagrody, które dziecko dostaje po zakończonym sukcesem leczeniu. Dzięki temu mały pacjent chętnie wraca na kolejne wizyty.

 

Znieczulenia

U dzieci często duży strach wzbudza igła i strzykawka do podawania znieczulenia. W naszej klinice stosujemy znieczulenie komputerowe "The Wand", w którym końcówka znieczulająca ma formę patyczka, w niczym nie przypominającego tradycyjnej strzykawki. Mali pacjenci, widząc patyczek nie mają złych skojarzeń i chętniej poddają się znieczuleniu. Bezbolesne leczenie zębów nie wzbudza u dziecka negatywnych emocji. Przed podaniem właściwego znieczulenia stosujemy dodatkowo żele znieczulające o owocowym smaku, które wstępnie znieczulają dziąsło. Sprawia to, że sam moment wprowadzenia końcówki znieczulającej jest bezbolesny dla dziecka.

 

Ozonowanie

Leczenie wczesnej próchnicy u dzieci przeprowadzane jest bezbolesną metodą ozonoterapii, która pozwala zaoszczędzić dziecku nieprzyjemności związanych z „borowaniem”. Ozonowanie jest skutecznym zabiegiem profilaktycznym hamującym rozwój próchnicy i pozwalającym przez dłuższy czas utrzymać maluszkowi zdrowe zęby mleczne.

 

 

Przeprowadzamy także zabiegi profilaktyczne (fluoryzacja, lakowanie),

bezboleśnie zabezpieczające zęby najmłodszych pacjentów przed próchnicą.

 

Fluoryzacja

W profilaktyce fluorowej dla dzieci najczęściej używanym preparatem jest lakier fluorowy Duraphat o smaku miodowo-cukierkowym. Podczas zabiegu lakierowania specjalnym pędzelkiem nakładamy preparat o dużej zawartości fluoru na oczyszczone i osuszone zęby. Mimo wysokiego stężenia fluoru preparat jest bezpieczny, gdyż szybko wiąże i dobrze przylega do zębów uwalniając przez długi czas małe ilości fluoru.

 

Lakowanie

Lakowanie to metoda polegająca na uszczelnianiu bruzd. Stosuje się ją głównie u osób młodych, gdzie bruzdy zębów trzonowych lub przedtrzonowych nie zostały jeszcze zaatakowane przez próchnicę. Lak chroni bruzdy przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych (np. cukrem). Powinniśmy uszczelniać zęby naszych maluchów jak najszybciej po wyrznięciu całej powierzchni żującej. Przed zabiegiem lakowania bardzo dokładnie oczyszczamy ząb piaskarką lub szczoteczką ze specjalną pastą. Oczyszczone i osuszone powierzchnie badamy laserem diagnostycznym, który wykrywa nawet bardzo wczesną próchnicę, niewidoczną „gołym okiem". Zastosowanie tego urządzenia pozwala jednoznacznie zakwalifikować zęby do lakowania i wykryć początkową, niewidoczną demineralizację szkliwa, która jest przeciwwskazaniem do lakowania. Lakowanie to bezbolesna metoda szybkiego i trwałego zabezpieczania zębów mlecznych i stałych.

 

Kolorowe wypełnienia

Dzieciom poza klasycznymi materiałami stosowanymi w zębach stałych proponujemy kolorowe wypełnienia do zębów mlecznych.

Kolorowe wypełnienia to nowoczesny materiał wypełnieniowy, do wyboru jest siedem bajecznych kolorów: złoty, srebrny, niebieski, różowy, zielony, pomarańczowy i cytrynowy. Dodatkowo wypełnienie posiada błyszczący brokat, który wprawia dzieci w prawdziwy zachwyt.

Kolor wypełnienia wybiera sam Mały Pacjent, co dodatkowo zachęca go do współpracy podczas zabiegu. W przypadku dzieci bojących się dentysty odwraca to uwagę od samego zabiegu i powoduje zmniejszenie stresu. Ponadto rozmowa i samodzielne wybieranie koloru wypełnienia umożliwia lepszy kontakt lekarza z dzieckiem.

Dzieci mając kolorowe wypełnienia częściej i chętniej myją zęby. Czują się odpowiedzialne za dbanie o swoje kolorowe plomby, a przez to o całą jamę ustną. Pomaga to również rodzicom w zachęcaniu dzieci do dbania o ząbki.

Kolorowe wypełnienie pobudza dziecięcą wyobraźnie. Mali pacjenci mogą wybrać swój ulubiony kolor lub komponować tęczę. Kolorowa plomba tworzona przez dziecko to coś wyjątkowego, czego nie mają inne dzieci; coś, czym można się pochwalić.

Wypełnienia to dodatkowa forma profilaktyki, posiadająca dobre właściwości chemiczne oraz fizyczne. Wypełnienia uwalniają dużą ilość jonów fluorkowych i jonów cynku ,co gwarantuje długotrwałe działanie bakteriostatyczne i przeciw próchnicze. Dużą ich zaletą jest też minimalna ścieralność.

Procedura zakładania kolorowych wypełnień jest prosta i szybka, co pozwala na sprawne przeprowadzenie zabiegu, szczególnie w przypadku niecierpliwych pacjentów.

 

 

 

 

 

Kontakt

Rejestracja

Godziny przyjęć

RODO

Klinika Stomatologiczna Dentic Art

Aleja K.E.N. 48

Ursynów, 02-797 Warszawa

tel. 22 436 36 36

stomatologia@denticart.pl

Prosimy o kontakt telefoniczny:

tel. 22 436 36 36

stomatologia@denticart.pl

Zapraszamy do odwiedzenia Kliniki:

poniedziałek - piątek 9-20

 

 

Administratorem Państwa danych osobowych jest Dentic Art Implantologia Wójcik Sp. k. z siedzibą w Warszawie, Aleja K.E.N. 48, 02-797 Warszawa, NIP 9512531047, KRS: 0000937669 REGON: 520652467 zwany dalej: „Administratorem”.

Możecie Państwo skontaktować się z Administratorem dzwoniąc pod numer telefonu 22 436 36 36 lub pisząc na adres mailowy: ado@denticart.pl