Warszawa, Ursynów, Aleja K.E.N. 48                                               tel. 22 4 36 36 36

PROTETYKA

 

 

 Protetyka stomatologiczna zajmuje się uzupełnianiem brakujących zębów oraz odbudowywaniem utraconych tkanek w obrębie pojedynczego zęba. W naszej klinice pracujemy nad pracą protetyczną aż do uzyskania pełnej satysfakcji Pacjenta. Dzięki obecności technika z laboratorium protetycznego podczas wizyt mamy możliwość precyzyjnego i szybkiego zrealizowania oczekiwań Pacjenta.

Ponieważ jama ustna jest układem wzajemnie uzależnionych struktur, to zaburzenie w postaci braku nawet jednego zęba prowadzi do pochylania lub przesuwania się zębów sąsiadujących z brakiem (luką), wysuwania się zębów przeciwstawnych oraz do zaniku kości i dziąseł w miejscu, w którym powstała luka.

Po utracie jednego zęba dochodzi do przeciążenia zgryzowego zębów sąsiadujących, co może doprowadzić do ich pękania lub rozchwiania.

Następstwem powyższych procesów może być utrata kolejnych zębów, a nawet stany zapalne i zmiany strukturalne stawów skroniowo-żuchwowych objawiające się stałymi bólami głowy, karku lub stawów.

Po latach utrzymywania niepełnego zgryzu pojawiają się zaburzenia w funkcjonowaniu układu pokarmowego oraz zmiany w estetyce twarzy takie jak zapadnięcie warg, zmniejszenie ust, tworzenie się zmarszczek w okolicy ust. Dlatego ubytki zębowe należy uzupełniać możliwie jak najszybciej.

W celu uzupełnienia braków zębowych, najlepsze są materiały ceramiczne oraz złoto, które posiada właściwości bakteriostatyczne – zapobiega powstawaniu próchnicy wtórnej i korzystnie wpływa na stan oraz wygląd dziąseł.

Protetyka stomatologiczna dostarcza nam szerokiego wachlarza rozwiązań i technik, dlatego warto wybrać lekarza protetyka o szerokim zakresie wiedzy (znajomości technik) i dużym doświadczeniu, który pomoże dokonać optymalnego wyboru rodzaju i techniki wykonania pracy oraz przeprowadzi leczenie osiągając doskonały efekt końcowy.

 

Poniżej przedstawiamy wybrane możliwości leczenia protetycznego. Prosimy zwrócić uwagę, że dobór właściwego rozwiązania zależy od stanu jamy ustnej pacjenta i może być dokonany po konsultacji z lekarzem dentystą.

Konsultacje protetyczne w naszej Klinice są bezpłatne.

 

 

Korony
﷯

 

Jest to uzupełnienie odbudowujące rozległe uszkodzenie lub nawet całkowity brak korony fizjologicznej zęba.

Korony pełnoceramiczne-cyrkon

 

Prace protetyczne można wykonać metodą pełnoceramiczną, bez użycia metali, co zapewnia kolor identyczny z naturalnym wszystkich warstw uzupełnienia. Najczęściej wykorzystywany w tym celu jest tlenek cyrconium (cyrcon). Jest to materiał całkowicie obojętny dla organizmu, co ma szczególne znaczenie dla Pacjentów alergicznych. Dzięki uzupełnieniom pełnoceramicznym uzyskujemy efekt odtworzenia cech przezierności naturalnego szkliwa.

  

Korony na podbudowie metalowej

Można stosować uzupełnienia protetyczne licowane porcelaną na metalu, np. na złocie. Oczywiście podbudowa metalowa znajduje się pod porcelaną i jest całkowicie niewidoczna.

 

Licówki
﷯

 

Licówki to nakładki porcelanowe na zęby pozwalające na uzyskanie trwałego efektu estetycznego w postaci zmiany koloru, kształtu i wypukłości zęba.

 

Mosty
﷯

 

Mosty to uzupełnienia stałe idealnie odtwarzające wygląd naturalnych zębów. Zapewniają doskonały efekt estetyczny oraz tak wysoki komfort i wygodę użytkowania, że pacjenci z czasem zapominają, które zęby zostały wstawione.

Niedogodnością tego rozwiązania jest konieczność szlifowania zębów sąsiadujących z luką, dlatego jeśli zęby te są całkowicie zdrowe zaleca się odbudowę braków z użyciem implantów.

Jeśli zęby sąsiadujące są mocno zniszczone lub leczone kanałowo, procedura wykonania mostów wymaga odbudowy tych zębów (zwanych filarowymi) przy użyciu wkładów koronowo-korzeniowych, co powoduje wzmocnienie ich struktury.

Mosty adhezyjne

Wykorzystują wytrzymałość i trwałość włókna szklanego. Przy braku pojedynczych zębów oraz sprzyjających warunkach zgryzowych przytwierdza się konstrukcję z włókna szklanego, obudowaną kompozytem, do sąsiednich zębów, bez konieczności ich szlifowania.

 

Uzupełnienia ruchome (protezy)
﷯

Protezy bezklamrowe (zapinane) – OVERDENTURE

Wykorzystują do utrzymania resztkowe uzębienie. Nawet obecność tylko dwóch zebów umożliwia wykonanie pracy mocno przypiętej dzięki systemowi zatrzasków o regulowanie sile. Przy całkowitym braku zębów protezę taką można oprzeć na dwóch implantach. Stabilność takich protez bardzo podnosi komfort ich użytkowania, a co za tym idzie samopoczucie pacjenta. Są to prace bardzo estetyczne, doskonale imitujące wygląd naturalnych zębów.

Protezy natychmiastowe

Przygotowuje się dla pacjenta jeszcze przed usunięciem zębów. Bezpośrednio po zabiegu ekstrakcji (jeszcze w trakcie działania znieczulenia) oddaje się pacjentowi nowe zęby do użytkowania. Dzięki temu pacjent ani na chwilę nie pozostaje bez zębów i nie musi przerywać swojej aktywności zawodowej i towarzyskiej nawet przy licznych ekstrakcjach . Metoda ta przyspiesza również proces gojenia się rany poekstrakcyjnej. Należy pamiętać, że są to zęby tymczasowe i po okresie gojenia należy je wymienić na docelowe.

Protezy szkieletowe

 

To nowoczesne, bardzo precyzyjne uzupełnienia wsparte na pozostałych zębach pacjenta. To bardzo stabilne rozwiązanie nie powoduje zaniku kości.

 

Protetyka na implantach
﷯

   

Protetyka na implantach pozwala na uzupełnienie pojedynczych braków lub całkowitego braku zębów. Jest metodą nieinwazyjną w stosunku do pozostałych zębów pacjenta oraz najbardziej fizjologiczną, ponieważ odbudowuje zarówno utraconą koronę zęba jak i jego korzeń przenoszący siły zgryzowe na kość. Zapewnia to najbardziej naturalne warunki użytkowania i chroni kość przed zanikiem.

Kontakt

Rejestracja

Godziny przyjęć

RODO

Klinika Stomatologiczna Dentic Art

Aleja K.E.N. 48

Ursynów, 02-797 Warszawa

tel. 22 436 36 36

stomatologia@denticart.pl

Prosimy o kontakt telefoniczny:

tel. 22 436 36 36

stomatologia@denticart.pl

Zapraszamy do odwiedzenia Kliniki:

poniedziałek - piątek 9-20

 

 

Administratorem Państwa danych osobowych jest Dentic Art Stomatologia s.c. Olga Marciniak-Wójcik, Jan Marciniak, z siedzibą przy ul. Aleja K.E.N. 48, 02-797 Warszawa, NIP 9511964790, REGON 016273932 zwany dalej: „Administratorem”.

Możecie Państwo skontaktować się z Administratorem dzwoniąc pod numer telefonu 22 436 36 36 lub pisząc na adres mailowy: ado@denticart.pl