Warszawa, Ursynów, Aleja K.E.N. 48                                               tel. 22 4 36 36 36

Tomograf CS 8100 SC 3D

Najbardziej innowacyjny tomograf CBCT i pantomograf z modułem obrazowania cefalometrycznego.

 

W klinice Dentic Art posiadamy pracownię rentgenowską wyposażoną w Tomograf Carestream Dental 3D z modułem obrazowania cefalometrycznego.

Pantomografia:

• Poszerzona warstwa obrazowania zapewniająca szerszą głębię ostrości

• Szerokie spektrum badań OPG: zdjęcia fragmentaryczne, projekcje stawów skroniowo-żuchwowych,

zatok, oraz zdjęcia skrzydłowo-zgryzowe

• Jedyny na rynku pantomograf z funkcją równoległych skanów warstwowych (tomsynteza 2D+) pozwalających na określenie położenia zębów nadliczbowych i zatrzymanych oraz określenia relacji korzenia i wyrostka zębowego

Tomografia 3D CBCT:

• Najwyższa rozdzielczość: (0,075 mm tryb HD Endo, format obr. 5x5 cm, 0,15 mm dla pola 8x9 cm),

• Wyjątkowo krótki czas badania 3D

• Low Dose Imaging 3D – ultra niska dawka promieniowania 3D. Redukcja dawki,aż o 87%

• Badanie 4x4 cm w trybie pediatrycznym

• Specjalistyczne oprogramowanie 3D umożliwiające planowanie zabiegów implantologicznych

• Możliwość wykonywania cyfrowych wycisków CAD/CAM

Cefalometria (ortodontyczne zdjęcia boczne):

• Najszybsze skanowanie cefalometryczne na rynku

• Predefiniowane filtry ortodontyczne – wyjątkowo dokładna wizualizacja struktur,

• Automatyczna analiza ortodontyczna

 

 

 

 

 

 

 

 

Cyfrowy Pantomogram

SOREDEX CRANEX D +

Cefalometria CRANEX

 

W klinice Dentic Art posiadamy pracownię rentgenowską wyposażoną w Cyfrowy Pantomogram

SOREDEX CRANEX D z przystawką Cefalometryczną CRANEX z cyfrowym systemem obrazowania SOREDEX pozwalającym na wykonanie wszystkich rodzajów zdjęć zewnątrzustnych potrzebnych do prawidłowego zdiagnozowania pacjenta przy najniższej dawce promieniowania równej 1-3 dni promieniowania otrzymanego z kosmosu. Zdjęcie otrzymywane jest natychmiast na monitorze komputera i może zostać nagrane na płycie CD  lub wydrukowane dla pacjenta.

 

 

 

 

Unity STERN WEBER

 

W naszej Klinice wszystkie gabinety zostały wyposażone w najwyższej klasy unity stomatologiczne wiodącej

firmy STERN WEBER. W trosce o komfort leczenia naszych Pacjentów unity zostały wyposażone w specjalne

tapicerki żelowe, dopasowujące się indywidualnie do ciała Pacjenta oraz hydraulicznie sterowane

zagłówki.

 

 

 

 

 

 

Rtg STERN WEBER

 

W naszej Klinice posiadamy aparaty Rtg o stałej wysokiej częstotliwości, które znacząco redukują dawkę napromieniowania, w porównaniu z tradycyjnymi aparatami Rtg. Dzięki wysokowydajnemu generatorowi zostaje prawie kompletnie wyeliminowane najbardziej szkodliwe promieniowanie o niskiej energii, a wbudowany tubus, dzięki doskonałej równoległości wiązki, pozwala uzyskać lepszej jakości zdjęcia i bardziej dba o zdrowie pacjentów.

 

 

Cyfrowy system diagnostyki SOREDEX Digora Optime.

W klinice Dentic Art posiadamy pracownię rentgenowską wyposażoną w cyfrowy system diagnostyki radiologicznej Soredex DIGORA Optime pozwalający na wykonywanie zdjęć RTG podczas zabiegu.

 

 

Scaler Vector Paro - Dürr Dental

W naszej klinice system Vector jest wykorzystywany do zapobiegania i leczenia chorób dziąseł i przyzębia.

Terapia z zastosowaniem systemu ultradźwiękowego Vector Paro jest delikatna i bezbolesna.

Wszystkie obszary poddziąsłowe zębów zostają:

Oczyszczone

Wypolerowane

Zaimpregnowane specjalnym fluidem zawierającym hydroksyapatyt, czyli substancję z której zbudowany jest ząb.

Kieszonki dziąsłowe i powierzchnia korzenia zostają dokładnie oczyszczone ze złogów płytki bakteryjnej.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mikroskop operacyjny Zeiss OPMI Pico

W światowej czołówce najlepszych mikroskopów stosowanych w gabinetach stomatologicznych jest sprzęt marki Zeiss.

Dzięki precyzyjnemu przetwarzaniu obrazu o odpowiednim kontraście i jasności jest nieocenioną pomocą podczas większości zabiegów stomatologicznych, a szczególnie w trakcie leczenia kanałowego. Narzędzie zostało wyposażone w oświetlenie LED oraz szereg elementów i funkcji, które mają usprawnić pracę stomatologa oraz zapewnić bezpieczeństwo i komfort pacjentów.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mikroskop operacyjny

SELIGA Microscope

 

Mikroskop operacyjny na statywie z oświetleniem to najwyższy światowy standard w mikrochirurgii stomatologicznej. Powiększenie obrazu w mikroskopie pozwala lekarzowi na dokładną ocenę anatomii zęba i zlokalizowanie ujść kanałowych, które często gołym okiem bywają niewidoczne.

Dzięki zastosowaniu mikroskopu jesteśmy w stanie uratować zęby w przeszłości skazane na usunięcie oraz zwiększyć skuteczność i trwałość prowadzonego leczenia.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Znieczulenie komputerowe

The Wand™ MILESTONE SCIENTIFIC

 

The Wand™ – to komputerowe i bez strzykawkowe urządzenie służące do podawania znieczulenia przed leczeniem stomatologicznym. Zastosowane w nim rozwiązania sprawiają, że podanie znieczulenia z wykorzystaniem urządzenia jest bezbolesne dla pacjenta. Wszystko za sprawą mikroprocesora, który kontroluje tempo podawania płynu. Środek znieczulający jest podawany pod niskim ciśnieniem, dzięki temu nie rozpiera tkanek pacjenta, a tym samym nie przyczynia się do powstania bólu. Podawane przy pomocy The Wand™ znieczulenie jest stopniowo wchłaniane, a nie jak w przypadku tradycyjnej strzykawki wtłaczane pod dużym ciśnieniem. Urządzenie służy do podawania wszystkich znieczuleń miejscowych stosowanych w gabinecie stomatologicznym.

 

 

 

 

 

 

 

 

Laserowy detektor próchnicy

DIAGNOdent KaVo

 

Laserowy detektor próchnicy DIAGNOdent umożliwia wykrycie próchnicy w jej wczesnym stadium rozwoju, na powierzchniach zębów: stycznych, zgryzowych, gładkich. DIAGNOdent działa na zasadzie wykrywania fluorescencji zmienionych próchnicowo tkanek zęba, już przy niewielkiej demineralizacji.

Umożliwia wczesną diagnostykę zmian typu: próchnica wczesna,demineralizacja szkliwa,próchnica bruzd czy międzyzębowa. Takie zmiany często nie są  widoczne gołym okiem, ani na zdjęciu rtg, a skuteczność metody laserowej w ich wykrywaniu to 90%. Wczesne wykrycie tych zmian umożliwia zastosowanie minimalnie inwazyjnego leczenia z zachowaniem jak największej ilości tkanek zęba.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zestaw do ozonoterapii

Heal Ozone KaVo

 

 

Heal Ozon - zapewnia absolutnie bezbolesne leczenie tkanki objętej próchnicą, bez uszkadzania tkanki zdrowej!

Pacjent unika rozwiercania. Ubytek jest minimalny i łatwy do estetycznego wypełnienia.

Heal Ozon pobiera z powietrza tlen, przetwarza go w  ozon, który jest podawany rękawem na chory ząb.

Ząb jest otoczony specjalnym kapturkiem silikonowym, który ma zapewnić całkowitą izolację leczonego zęba od otoczenia. Po okresie 10-40 sekund działania ozonu na chorą tkankę, gaz zostaje wypompowany przez rękaw do urządzenia i po przejściu przez filtr dezaktywujący, trafia z powrotem do otoczenia w postaci tlenu.

Rezultaty są imponujące : 99% bakterii zostaje wyeliminowanych po 10 sekundach podawania ozonu i 99,9% po 20 sekundach.

 

 

 

 

 

 

 

 

Endometr - elektroniczny lokalizator wierzchołkowy

RAYPEX 5

 

Najnowszej generacji elektroniczny endometr RAYPEX 5 dzięki kolorowej wizualizacji i powiększeniu ostatniego odcinka wierzchołka RAYPEX 5 dokładnie określa początek wierzchołka fizjologicznego i pokazuje, gdzie jest wierzchołek anatomiczny.

Endometr ilustruje "na żywo" ruch instrumentu wzdłuż całego kanału korzeniowego z 95% prawdopodobieństwem określenia punktu pomiędzy wierzchołkiem fizjologicznym i anatomicznym.

Raypex 5 posiada wysoko-kontrastowy wyświetlacz, możliwość regulacji kąta nachylenia ekranu dla uzyskania optymalnego pola widzenia. Zapewnia precyzyjny pomiar w każdym środowisku ( podchloryn sodu, EDTA, krew, roztwór soli) bez konieczności kalibracji.

 

 

 

 

 

 

 

Zestaw do abrazji powietrznej

RONDOflex Plus KaVo

 

 

Piaskarka abrazyjna RONDOflex Plus firmy KaVo służy do minimalnie inwazyjnego, bezbolesnego opracowywania ubytków przy pomocy strumienia sprężonego powietrza z drobinami tlenku glinu.

Płaszcz wodny otaczający strumień ścierny tlenku glinu zmniejsza pylenie piaskarki praktycznie do zera.

Piaskarki abrazyjne umożliwiają opracowanie ubytku o średnicy o połowę mniejszej niż najcieńsze wiertło, więc jest to metoda oszczędzająca zdrowe tkanki zęba!

 

 

 

 

 

Kamera wewnątrzustna

Satellite Scope

 

Lekarz stomatolog za pomocą lusterka nie zawsze może dokładnie sprawdzić stan zębów. W takiej sytuacji niezwykle przydatna jest kamera wewnątrzustna pomocna w diagnostyce, jak również w skomplikowanym leczeniu kanałowym. Kamera podłączona jest do komputera, który na ekranie pokazuje zęby i dziąsła w powiększeniu. Pacjent na monitorze może na bieżąco obserwować pracę lekarza, a po skończonej wizycie wykonywane są zdjęcia z kamery celem porównania ich stanu przy następnych wizytach.

 

 

 

 

 

 

 

 

Mikrosilnik endodontyczny

X-SMART™ DENTSPLY

 

Opracowanie kanałów wykonujemy mikrosilnikiem endodontycznym X-SMART™ firmy Dentsply z wbudowanym endometrem. Urządzenie to, na każdym etapie pracy, pokazuje na wyświetlaczu położenie narzędzia w udrażnianym kanale i jego odległość do końca korzenia.

Funkcja autorewers automatycznie wycofuje pilnik z kanału po osiągnięciu wierzchołka i po przekroczeniu ustawionego momentu obrotowego. X-SMART™ pozwala na bardzo bezpieczną pracę, dzięki stałej kontroli prędkości obrotowej i momentu obrotowego.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Fizjodyspenser Implantmed

W&H

 

Fizjodyspenser Implantmed firmy W&H jest przeznaczony do stosowania w implantologii stomatologicznej. Szeroki zakres regulacji mocy urządzenia umożliwia zastosowanie w większości zabiegów wykonywanych w implantologii stomatologicznej i chirurgii szczękowo-twarzowej.  Główne zalety urządzenia to: prosta obsługa; bezszczotkowy, niezawodny i bezobsługowy

mikrosilnik;  duża moc i wysoki moment obrotowy 50 W,  5,5 Ncm; szeroki zakres prędkości obrotowej mikrosilnika od 300 do 40,000 obr/min; bardzo precyzyjne ustawienie momentu obrotowego; przeznaczony do stosowania w salach operacyjnych. Wyposażony w funkcję mikrosilnika endodontycznego.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lampa do wybielania zębów

Polilux Accelerator CARLO DE GIORGI

 

Carlo De Giorgi jest producentem lampy do wybielania zębów o zaawansowanej technologii, o nazwie Polilux Accelerator, będącej jednym z najnowocześniejszych urządzeń do wybielania na rynku.

Wybielanie w gabinecie jest innowacyjną metodą wykorzystującą profesjonalne żele wybielające na bazie 35% wody utlenionej, które zostają aktywowane dzięki działaniu lampy diodowej uwalniając tlen. Tlen, wnikając w strukturę zęba powoduje reakcję oksydoredukcji, która rozkłada duże cząsteczki przebarwień na drobniejsze i sprawia, że ząb staje się jaśniejszy.

Wyniki badań klinicznych przeprowadzanych na większej grupie pacjentów wykazują stopień rozjaśnienia aż do 8 odcieni (mierzonych za pomocą skali Vita). Obecność azotanu potasu i fluoru w składzie preparatu minimalizuje odczuwalność zabiegu. Zabieg może być powtarzany w pewnych odstępach czasu.

Polilux Accelerator to lampa diodowa, opracowana specjalnie do wybielania zębów w gabinecie stomatologicznym. Długość fali wynosząca od 480 do 505 nm i źródło światła (30.000 mW/cm2) zostały opracowane w celu osiągnięcia optymalnego rezultatu podczas jednej, dwudziestominutowej wizyty. Lampa ma ponadto specjalny ekran, pochłaniający światło ultrafioletowe i podczerwone, by zapobiec nagrzewaniu się miazgi i błon śluzowych.

 

 

 

 

 

 

 

 

Piaskarka

Air Flow EMS

 

Piaskarka Air Flow EMS przeznaczona jest do usuwania przebarwień, osadów, płytki nazębnej.

Usuwa również zanieczyszczenia i warstwę mazistą w ubytku.

Ma zastosowanie w profilaktyce stomatologicznej,  po skalingu, po leczeniu periodontologicznym,  w stomatologii kosmetycznej (przed: wybielaniem, dobieraniem koloru, zacementowaniem licówek),  w ortodoncji (przed przyklejaniem zamków), lakowaniem i fluoryzacją kontaktową, w implantologii  (oczyszczanie łącznika przed zamocowaniem korony),  w protetyce (przed zacementowaniem korony, do oczyszczania koron teleskopowych).

Nowe piaskarki EMS są o 30% wydajniejsze od poprzednich modeli.

 

 

Scaler

Synea Scaler ST W&H

 

 

Regularne usuwanie kamienia i płytki nazębnej prowadzi do wyraźnie lepszego samopoczucia i wzrostu świadomości Państwa pacjentów.

Dla Państwa poczucia komfortu podczas wykonywania tych zabiegów profilaktycznych, opracowano  Synea Scaler ST. Zasilany powietrzem skaler ze zintegrowanym sprayem i dużym oknem światłowodu jest idealnym urządzeniem do usuwania płytki i kamienia nazębnego oraz do oczyszczenia powierzchni korzeni. Bogaty asortyment wysokiej jakości końcówek dopełnia ofertę Synea Scaler ST.

 

 

 

 

 

 

 

 

Sterylizator

Liza W&H

 

 

Sterylizator W&H Lisa to połączenie wielu unikalnych cech, takich jak cykle klasy B “mierzące wielkość wsadu” i odpowiednio dopasowujące czas trwania cyklu, jak również zintegrowany system dokumentacji połączony z identyfikacją użytkownika.

System Detekcji Powietrza w komorze sterylizatora Lisa daje pewność, że nawet najbardziej złożony instrument będzie właściwie wysterylizowany, ponieważ nie będzie bariery uniemożliwiającej swobodną penetrację pary wodnej. Skutkuje to absolutną pewnością ochrony przed zakażeniem krzyżowym.

Zintegrowany z płytą główną autoklawu Lisa komputer automatycznie zarządza całym procesem dokumentacji i identyfikacji użytkownika.

 

 

 

 

 

 

 

Laser terapeutyczny

Doris CTL

 

 

Laser terapeutyczny CTL Doris o najwyższej jakości i niezawodności oraz najnowocześniejszej technologii.

Wyjątkowo duża moc promieniowania, umożliwia dużą wydajność pracy oraz szybsze, dokładniejsze i bardziej skuteczne zabiegi w bardzo szerokim zakresie aplikacji medycznych. Pozwala to wykonywać bardzo efektywne, przezskórne, bezinwazyjne, niechemiczne zabiegi terapeutyczne.

Główne korzyści ze stosowania lasera:

znakomite efekty terapeutyczne (np. szybkie złagodzenie bólu) oraz bardzo szeroki zakres zastosowań

prosta metoda leczenia i krótki czas trwania zabiegów

zabiegi bezbolesne, przyjazne, aseptyczne, bez możliwości infekcji

bardzo dobre efekty ekonomiczne i wysoka konkurencyjność gabinetu

zadowolenie pacjentów, zwłaszcza przez dzieci i ludzi w podeszłym wieku.

proste i skuteczne leczenie schorzeń, które są niemożliwe do leczenia za pomocą metod konwencjonalnych.

Zabiegi terapeutyczne stosowane w stomatologii w przypadkach - zapalenie miazgi, nadwrażliwość szyjek zębów, przypadkowe obnażenie miazgi, zapalenie dziąseł i przyzębia, martwica dziąseł, urazy błony śluzowej, krwawienie po ekstrakcji zęba, suchy zębodół, ostre zapalenie zatoki szczękowej, opryszczkowe zapalenie jamy ustnej.

 

Kontakt

Rejestracja

Godziny przyjęć

RODO

Klinika Stomatologiczna Dentic Art

Aleja K.E.N. 48

Ursynów, 02-797 Warszawa

tel. 22 436 36 36

stomatologia@denticart.pl

Prosimy o kontakt telefoniczny:

tel. 22 436 36 36

stomatologia@denticart.pl

Zapraszamy do odwiedzenia Kliniki:

poniedziałek - piątek 9-20

 

 

Administratorem Państwa danych osobowych jest Dentic Art Implantologia Wójcik Sp. k. z siedzibą w Warszawie, Aleja K.E.N. 48, 02-797 Warszawa, NIP 9512531047, KRS: 0000937669 REGON: 520652467 zwany dalej: „Administratorem”.

Możecie Państwo skontaktować się z Administratorem dzwoniąc pod numer telefonu 22 436 36 36 lub pisząc na adres mailowy: ado@denticart.pl